PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36365}

Duża ryba

Big Fish
7,6 103 396
ocen
7,6 10 1 103396
7,2 28
ocen krytyków
Duża ryba
powrót do forum filmu Duża ryba

Ujdzie 4/10

ocenił(a) film na 4

Nie wiem może jestem już za stary na tego typu filmy ale niestety film nie zrobił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia nie poruszył nie wciągnął jakoś cpecjalnie a wręcz długimi fragmentami nudził oczywiście były też ciekawe i wciągające fragmenty filmu jednak tych nudnych i trochę monotonnych było zdecydowanie więcej a przecież można go było trochę skrócić sam film nic by na tym nie stracił a jeszcze zyskał zaraz ktoś pewnie napisze że nie zrozumiałem że nie poczułem magi filmu i teraz krytykuje ale nie ukrywam faktycznie trochę nie czułem tego filmu chwilami ciekawy chwilami nudny chwilami oderwany całkowicie od moich klimatów jednak ze zrozumieniem filmu nie miałem jakoś większych problemów tylko po prostu trochę nie moja bajka rozumiem sens i przekaz tego filmu jednak nie zrobił on na mnie jakiegoś większego wrażenia nie poruszył nie spowodował że będę go długo pamiętał ot przyzwoita baśń podszyta dramatem jednak nie każdemu musi się podobać i nie każdego musi taki przekaz wzruszać.....

ocenił(a) film na 9
slobi

Nie oceniam, nie wartościuję, ale tak po prostu jest, że ten film nie do każdego trafi. Nie każdego poruszy, nie każdy będzie się z nim mógł utożsamić. I całkowicie cię rozumiem, że momentami mogłeś poczuć znużenie. Jednak filmy Burtona sa osadzone w specyficznym klimacie i myślę, że to też mogło być problemem w tym filmie. Trzeba by lepiej znać jego twórczość. Tylko że widzisz, jest taka grupa ludzi, do których takie filmy trafiają dogłębnie i ja do nich należę. A ponieważ widze u moich znajomych powyżej 40-tki tzw "kij w dupie" i brak dystansu do świata i siebie, czasami zwany również "dorosłością" czy "statecznością", tym bardziej potrafię docenić przesląnie tego filmu. Tak sie skłąda że w miom życiu też doszło do pewnego "tąpnięcia", zmęczenia materiału, co jest niezbędne do uświadomienia sobie, że tak naprawdę chcesz od życia czegos więcej, niż tylko codzienna harówka, dążenie do kolejnych dóbr materialnych, awansów w pracy. "Człowiek poznaje swoje prawdziwe ja w sytuacjach krańcowych"- to cytat zaczytany gdzies w książce. Niektórzy przez całe życie takich sytuacji nie doświadczają, z obawy o utratę czegoś, co już mają. Niektórym to wystarcza, innym nie. I to jest włąśnie ta grupa, o której pisałerm wczesniej. To ona jest potencjalnym targetem tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones