PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36365}

Duża ryba

Big Fish
7,6 103 415
ocen
7,6 10 1 103415
7,2 29
ocen krytyków
Duża ryba
powrót do forum filmu Duża ryba

Wspaniały...

ocenił(a) film na 10

Uwielbiam Tima Burtona. Uważam, że "Duża Ryba" to jego najlepszy film i chyba najbardziej niedoceniony. Na szczęście przez przypadek trafiłam na niego ponad rok temu, od razu został jednym z moich ulubionych filmów. Nie mam się do czego przyczepić.
Jest to z pewnością film nie dla każdego, bo nie wszyscy lubią stylistykę i niesamowitą wyobraźnię Burtona. Co mnie ujmuje w tym obrazie?
Przede wszystkim gra aktorska, na bardzo wysokim poziomie. Chodzi tu głównie o Ewana McGregora, Helenę Boham Carter, Alison Lohman oraz Alberta Finney'a. To dzięki nim film nabiera takiej wyrazistości.
Do tego świetne zdjęcia, montaż i sama fabuła.
Film jest baśniowy, bajkowy, magiczny, wprowadza widza w niesamowity, nierealny świat, odrywa od rzeczywistości. Zawiera wiele mądrych cytatów, co także bardzo cenię w filmach. "Duża Ryba" z pewnością skłania do refleksji, a to dla mnie bardzo ważne.
To chyba najpiękniejszy film o życiu, przemijaniu i śmierci. Rzadko płaczę na filmach, ale tutaj to po prostu niemożliwe, by w oku nie zakręciła się łza.
Polecam.

kasia86_filmweb

Film w bardzo ciekawy sposób ukazuje świat z opowieści gdzie wszystko jest wyolbrzymiane i upiększane. Przykładowo widziałeś jakiegos bardzo wysokiego gościa w rzeczywistości miał powiedzmy 2.3 metra a gdy będziesz komuś o nim opowiadał to i tak powiesz "Koleś miał chyba ze trzy metry". Fajna muzyka i gra aktorska. Ode mnie 9/10

rafx22

Dno i wodorosty

użytkownik usunięty
kasia86_filmweb

moim zdaniem calkiem prawidlowo niedoceniony. jest przegadany i to w dosc irytyjacy sposob. rezyseria zwyczjanie slaba. Burton strasznie sie zagubił w narracji. poszczegolne watki sa calkiem niezle, ale jako calosc troche pokracznie poskladane. reszta jest calkiem ok, ale dla mnie jest to porazka Burtona jako rezysera, choc scenariusz sam w sobie tez mial pewnie na to duzy wplyw.
dlatego uwazam, ze to najslabszy film Burtona. filmow o "życiu, przemijaniu i śmierci." jest wiele, w tym przypadku jego naiwnosc raczej razi niz wzrusza. szkoda troche, bo fajnie sie zapowiadal. chociaz muzyka jest niezla i cala senografia tez mi sie podoba, to jednak za malo.
w kazdym razie to moje zdanie, poprostu od tego rezysera i od filmu ogolnie, wymagam duzo wiecej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones