PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645294}
4,8 263
oceny
4,8 10 1 263

King and Octopus
powrót do forum filmu King and Octopus

Do obejrzenia

ocenił(a) film na 5

Można obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=3Jo6L9Qzpp0

użytkownik usunięty
MasterOfCookies

To na pewno nie jest urywek? To naprawdę trwa tylko półminuty??

ocenił(a) film na 5

Na pewno. To po prostu krótkometrażowa etiuda.

ocenił(a) film na 8

To nie jest cały film. Całość trwa dwie i pół minuty i jest do obejrzenia tylko przy okazji wystawy Tim Burtona, która obecnie rezyduje w cinematheque francaise.

ocenił(a) film na 5
Arien

Ze źródła, którego użyłem przy dodawaniu kontrybucji wynika, że to całość.

ocenił(a) film na 8
MasterOfCookies

To źle wynika. Film zaczyna się od króla jedzącego wielką nogę kurczęcą lub indyczą. Jedną nogę rzuca Rogerowi - ogromnej ośmiornicy. Zanurza ręce w worku z monetami i stwierdza, że kocha pieniądze i za chwilę będzie miał ich jeszcze więcej. Rzeczywiście, po chwili nadjeżdża chudy rycerz z pełnymi workami - właśnie zebrał podatki. Król uradowany otworzył worki, ale były one pełne nie pieniędzy a weksli. W związku z tym postanowił rzucić rycerza na pożarcie ośmiornicy. Przez chwilę igrała sobie ona z rycerzem, jednak mcając macką zarówno króla jak i rycerze stwierdziła, że woli tego pierwszego. Stoczyła z królem podwodną walkę. Film kończy się ujęciem, w którym ośmiornica siedzi na tronie, natomiast król, unosząc pięść przez kraty, ryczy straszliwie "Roger!" - ośmiornica rzuca mu upieczoną nogę.
To jest cały film. Na filmiku z youtube widać tylko ostatnie 30 sekund.

ocenił(a) film na 5
Arien

Aha, dzięki za sprostowanie. ;) Nie wiem czemu, ale we wszystkich dostępnych źródłach wyświetla się tylko te 30 sekund. Można zobaczyć gdzieś całą animację poza wystawą we Francji i MoMA?

ocenił(a) film na 8
MasterOfCookies

Szczerze mówiąc to wątpię. Większość jego filmów pochodziło z prywatnych kolekcji (m.in "Tim's Dream", który nie jest nawet wspominany w żadnej oficjalnej filmografii z tego co mi wiadomo) i tych kopii po prostu nigdzie nie ma.

Arien

Rozumiem, że oglądałeś całość. Byłeś na wystawie?

ocenił(a) film na 8
CorpseCherry

Tak, BYŁAM na wystawie w Paryżu kilka lat temu. Tego lata ta sama (lub bardzo podobna) wystawa była w Pradze, niestety nie udało mi się odwiedzić jej ponownie.
Doprawdy nie rozumiem, czemu wszyscy mylą mnie z facetem :(

Arien

Haha to przez awatar, wybacz :D Nie wiesz czy i kiedy odbędzie się jakaś następna? Albo gdzie mogę znaleźć informacje na ten temat, byłabym wdzięczna :)

ocenił(a) film na 8
CorpseCherry

Następna ma być w Tokio. Polecam śledzić profil Tima Burtona na Facebooku, tam się powinny pojawiać informacje na bieżąco :)

Arien

Dzięki wielkie :) Tokio, całkiem bliziutko [*]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones