PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37296}

Mikołaj i Aleksandra

Nicholas and Alexandra
7,3 400
ocen
7,3 10 1 400
Mikołaj i Aleksandra
powrót do forum filmu Mikołaj i Aleksandra

Masakra. SPOILER.

ocenił(a) film na 10

SPOILER. Chciałem zwrócić uwagę na masakrę rodziny carskiej w piwnicy. Egzekucja ta całkowicie odbiega od faktów i nie była taką " cywilizowaną" jaką ukazano w filmie. Po pierwsze, ciężko było znaleźć egzekutorów do dokonania egzekucji. Tym którym to proponowano nie chcieli mordować dzieci cara. Ale w końcu zebrano grupę psychopatów i morderców.
Masakrę przeprowadzono w kompletnym chaosie , pijani mordercy strzelali niecelnie . Kule często odbijały się od ubrań dziewczyn gdyż w nich miały zaszyte drogie kamienie i biżuterię. Totalny chaos ! W piwnicy było pełno dymu, ofiary krzyczały , wszędzie było pełno krwi. Mordercy rzucili się na ofiary dźgając ich bagnetami. KOSZMAR ! . Cała masakra trwała aż 20 minut !!! .
Tak to naprawdę wyglądało.
Nie wiem , może twórcy filmu specjalnie oszczędzili nam tych drastycznych scen.

neron4

Zdaniem wielu całość egzekucji, włącznie z dobijaniem bagnetami, mogła trwać nawet godzinę. To epicki film kostiumowy i pokazywanie takich realistycznych scen zaburzyłoby konwencję. Bardziej rażą mnie błędy historyczne: w egzekucji zginęło 11 osób (w filmie jedynie 7), areszt w Jekaterynburgu w rzeczywistości był obszernym domem murowanym o dość wysokim standardzie, położonym w centrum miasta (na filmie to jakiś drewniany dworek, na totalnym odludziu, w górach).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones