PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875506}

Paryż, 13. dzielnica

Les Olympiades
6,9 9 309
ocen
6,9 10 1 9309
7,2 33
oceny krytyków
Paryż, 13. dzielnica
powrót do forum filmu Paryż, 13. dzielnica

Zacznę humorystycznie ostrzeżeniem, że co prawda film jest ekranizacją komiksów, to wielbicielom Thora bym go odradzał... A na poważnie, to mam z tym filmem pewien problem. Ukazanie millenialsów strasznie razi stereotypowością. Być może pewne uproszczenia i skróty myślowe wynikają z komiksowej narracji, ale mam jednak wrażenie, że tą komiksowością twórca chciał usprawiedliwić swoją jednowymiarową ocenę tego pokolenia. Moim zdaniem ten film nie jest o tym, jak żyją millenialsi, ale o tym, jak 70-letni zgred myśli, że żyją. Wiem, strzelam z grubej rury, ale czuć w tych historiach fałsz. Może postrzegam ten fałsz dlatego, że osobiście uważam, że półprawda to kłamstwo. Dodatkowa ciekawostka, średnia wieku na seansie, na którym oglądałem film wynosiła ponad 50 lat. Młodzieży najwyraźniej nie obchodzi, jak ją widzą emeryci. Nie mogę nie wspomnieć o infantylnym zakończeniu tego filmu. Ostatnie 3-4 minuty seansu, to zaprzeczenie treści filmu, być może tak się kończyły komiksy, być może producent chciał mieć hollywoodzkie, szczęśliwe zakończenie... Film wart obejrzenia, ale jednak pewien niesmak pozostał.

ocenił(a) film na 7
amazka

Uwaga, spojler: Gdy zobaczyłam zakończenie to się strasznie zdziwiłam, ale z drugiej strony pytanie, czy bohater powiedział prawdę, czy chciał jedynie po raz kolejny przespać się z Emilie. Został wystawiony przez Norę, nie miał kogo zdobywać w tym momencie, a Emilie była obok.

ocenił(a) film na 6
lemongirl_1992

To byłoby prawdopodobne, gdyby nie fakt, że nie musiał tego mówić, żeby się z nią ponownie przespać. Historia drugiego romansu także kończy się naiwnie. Może to celowy zabieg, mający dać nadzieję na miłość temu straconemu pokoleniu, lub po prostu akcentujący, że jednak wyznają jakąś wartość pośród otaczającego ich nihilizmu egzystencjalnego, w którym żyją. Niestety zbyt mocno gryzie się to z wcześniejszą fabułą, IMHO.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones