PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=304251}
6,6 964
oceny
6,6 10 1 964
Sweeney Todd
powrót do forum filmu Sweeney Todd

Czuły oprawca

ocenił(a) film na 8

Wszystkie zbrodnie Sweeneya wydają mi się usprawiedliwione, a on sam budzi we mnie więcej zrozumienia, niż odrazy... Poza jedną : z powodu pereł, na które połakomiła się pani Lovett i co Sweeney też dostrzega po fakcie, ale jej wybacza, bo (właśnie!) nie jest bez winy i rozumie... Podobnie, jak Sir John Fielding - dostrzegam w nim miłosierdzie, którego brakuje światu, który go "wyhodował". Finalne samobójstwo też jest tego naturalną konsekwencją. Bo Sweeney wymierza sprawiedliwość, więc on musi wymierzyć ja także sobie.

Początkowo uznałam wprawdzie, że obcięcie języka ojcu, to za mało w porównaniu do jego deprawacji i win, ale ostatecznie uznałam, że akurat tej kanalii należało się właśnie życie gorsze od śmierci. Nie może się nawet poskarżyć światu, którego słabość tak okrutnie wykorzystywał!

Natomiast zabicie pani Lovett i Payne'a, to był akt niejako zapowiadający zejście ze sceny i zabieranie ze sobą tych, których kochał najbardziej.

Nb. świetne aktorstwo! Obsada głównych ról - rewelacyjna!

ocenił(a) film na 8
ira_fish_1

ps
Zapomniałam dodać: nazwiska SĄ KLUCZAMI. Chyba na razie nikt na to nie zwrócił uwagi :)

ocenił(a) film na 8
ira_fish_1

pps
Chociaż... o ile z Lovett i Payne są dość oczywiste, Fieldieng jest nieco bardziej skomplikowany. Takie mam wrażenie.
Chyba należałoby powiązać to z jego ślepotą, oraz z tym, że Temida nie widzi. I z tym, że to wałśnie Fielding go rozumie najlepiej, lecz skazuje na śmierć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones