PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603461}
5,2 4 124
oceny
5,2 10 1 4124
6,0 8
ocen krytyków
The Lords of Salem
powrót do forum filmu The Lords of Salem

Szykowalem sie na zupelnie co innego, a mianowicie na sprawny, krwisty horror na przynajmniej niezłym poziomie. Filmu nie oceniam zupelnie nie moja bajka a pewnie jakbym obejrzal do konca wystawil bym 1 albo 2. szzczegolnie ze nie omieszkalem przewijac dalszej czesci filmu a ta nie zmienia swojego niskiego poziomu do samego konca. Jesli ktos sie szykuje na fajerwerki i spodziewa sie po seansie czegokolwiek dobrego TO STANOWCZO ODRADZAM. Zmarnowany czas...Kino klasy C. Nie dziwie sie ze wyszedl od razu na dvd. Rob Zombie widac ze polecial na kase bo i tak jego fani pojda do kin (chyba jakis studyjnych bo watpie zeby to cos ukazalo sie szerszej widowni) albo kupia dvd.

ocenił(a) film na 8
arielos

tu się ukazuje Twoja niższość jeśli chodzi o produkcje typu horror. W tym właśnie przypadku Rob Zombie wyszedł poza krwiste gore i wszedł na wyższy poziom świadomości. Nie przeraża ilością przelanej krwi, odciętymi, zmasakrowanymi częściami ciała tylko psychodelą ukrytą w ludzkiej jaźni. Film dobry z +, może nie rewelacyjny, ale na pewno zasługuję na ocenę dobry +. To już coś innego niż Dom 1000 ciał, czy Halloween. To już zupełnie inna jazda, której Ty widocznie nie pojąłeś. Pozdro

ocenił(a) film na 4
rafalzgc

Jesli ty takim filmom dajesz 8/10 to nawet nie ma co z toba dyskutowac na temat horrorow bo ty kompletnie o nich pojecia nie masz...Zapewne wierny fan Rob'a...Naprawde zazdroszcze ci tej glebi ktora ty w tej produkcji odnalazles i zycze wstepowania na coraz wyzsze poziomy "jazdy" i "swiadomosci" ktore ci owy rezyser funduje i ktore ci towarzysza przy ogladaniu tego typu chłamów...

ocenił(a) film na 3
arielos

Ja właśnie przeczytałem recenzję w gazacie (filmu jeszcze nie widziałem) I jest podobno tak jak piszesz, czyli niskobudżetowy i wyjątkowo słaby. Cóż, trzeba będzie się pszekonać.

Throttlehand

Pszkonaj się sam!

ocenił(a) film na 3
Moondog

Mam taki zamiar, o ile poleci u nas w kinach. Chyba że wie ktoś gdzie można zobaczyć online.

ocenił(a) film na 8
arielos

aby komentować filmy Roba, najpierw posłuchaj jego muzyki i załap jego klimat..

ocenił(a) film na 8
rafalzgc

Nizszosc arielosa w kwestii horrorowej wiedzy to jedno, ale fakt, ze slabiznie jak "1408" wystawil 9 - niewybaczalne! :P Zgadzam sie, ze "Lords of Salem" to cos zupelnie innego niz wczesniejsze obrazy Roba i rowniez odebralem ten film bardzo pozytywnie. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
MyNameIsDeath

Kiedy przestaniesz pieprzyc? Tego sie sluchac nie da...Film jest oczywistym gniotem a ty go oceniasz na 8 to jest dopiero niewybaczalne. Jesli ty takich chłamom dajesz 8/10 a jestes pierwszy na liscie recenzentow to ja nawet nie chce wiedziec co ty polecasz i o czym ty piszesz te recenzje bo to musi byc jeden wielki stek bzdur. Chcesz wyjsc na przekór światu? Badz chlopie chociaz w ocenie obiektywny...Co do 1408, to faktycznie jest slaby ale twoj komentarz. filmweb ocena 7, imdb -7 rotentomatoes 80%. Tak masz racje film jest faktycznie slaby ale tylko w twoim malym rozumku ktory to niewatpliwie czerpie przyjemnosc z ogladania takich szmir jak "LoS".

ocenił(a) film na 9
arielos

Ciekawe gdzie w tym filmie widać pogoń za kasą.Takiego filmu nikt masowo nie poleci oglądać.Jak dla ciebie horror to jadka z fajerwerkami to na prawdę nie mamy o czym rozmawiać.Film ma swój ciężki klimat wspaniale stylizowany na lata 70 .Tu się liczy powolne budowanie nastroju do ostatecznej tragicznej kulminacji a nie odliczanie kto ile i jak drastycznie kogoś zamordował.Oczywiście każdy ma prawo do oceny ale bez przebrnięcia przez całość nie wystawia się ocen.

ocenił(a) film na 4
terron

Jesli sie nei ma funduszy a film jest i tak mierny to jakii moze byc cel wypuszczenia takiej niskobudzetówki? Chyba tylko pieniadz prawda? Calosc produkcji wyniosla 1.5 miliona $ z czego na dzien dziejszy film zarobil 1 milion $ a premiera dvd i kinowa w stanach byla praktycznie tydzien temu...Po drugie gdzie ja wystawilem temu filmowi ocene? Masz problemy z rozumieniem tekstu pisanego? Po trzecie nie lap mnie za slowka, ze lubie takie a nie inne filmy (krwiste) bo to nie prawda. Ogladajac kilka jego filmow czego mialem sie spodziewac jak wlasnie nie szeroko rozumianej "jadki"? Nie otrzymalem tego...ok. Myslalem ze otzrymam w takim razie jakis porzadny horror. Nie otrzymalem nawet tego, czyli horroru. Otrzymalem natomiast zalosne popłuczyny nie majace ani klimatu ani tym bardziej nie wywolujace napiecia, emocji...Najsmieszniejsze jest to ze ten film dostal kategorie R( chyba tylko przez tych ksiezy masturbujacych sie pod koniec filmu)... Dajac ocene 9/10 faktycznie nie mamy o czym rozmawiac. Zyjesz w jakims swoim odosobnionym intelektualnie swiatku chlopie...Dla ciebie ten film byl praktycznie arcydzielem? Chyba kur** sobie zartujesz.

ocenił(a) film na 9
arielos

Przepraszam bardzo to nie miał być żaden atak .Mam jedno pytanie.Jak podobał ci się film dziewiąte wrota?

ocenił(a) film na 7
terron

@arielos: Zombie od początku zapowiadał, że nie będzie to nic z gatunku "Domu 1000 trupów" - wystarczyło poczytać i nie trzeba by było marnować czasu tylko po to, żeby się rozczarować :)
@rafalzgc: "tu się ukazuje Twoja niższość jeśli chodzi o produkcje typu horror." gdzie jest wyższość? "W tym właśnie przypadku Rob Zombie wyszedł poza krwiste gore i wszedł na wyższy poziom świadomości." Ty chyba też...
@arielos: "jesli ty takim filmom dajesz 8/10..." o tak, jedźcie sobie po ocenach na filmwebie, po gustach, później możecie po avatarach, ocenach w szkole i nieurodziwych rodzicach - to zawsze tyle do dyskusji wnosi... "Zapewne wierny fan Rob'a..." to jakaś nowa obelga? ;)
@Throttlehand : "Cóż, trzeba będzie się pszekonać." Można i tak, choć ja się wolę przekonać przez "RZ"
@rafalzgc: "aby komentować filmy Roba, najpierw posłuchaj jego muzyki i załap jego klimat.." co ma piernik do wiatraka? jedno i drugie powinno się bronić samo, niezależnie.
@MyNameIsDeath: "fakt, ze slabiznie jak "1408" wystawil 9 - niewybaczalne!", o! znaleźliście kolegę na podobnym poziomie :
@arielos: "Film jest oczywistym gniotem a ty go oceniasz na 8 to jest dopiero niewybaczalne. Jesli ty takich chłamom dajesz 8/10 a jestes pierwszy na liscie recenzentow to ja nawet nie chce wiedziec co ty polecasz i o czym ty piszesz" - Moja jest tylko racja i to święta racja! Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. "Co do 1408, to faktycznie jest slaby ale twoj komentarz. filmweb ocena 7, imdb -7 rotentomatoes 80%." boisz się swojego własnego zdania, że musisz na poparcie swoich racji cały internet w spór angażować? ;P "Jesli sie nei ma funduszy a film jest i tak mierny to jakii moze byc cel wypuszczenia takiej niskobudzetówki?" brak logiki - świadome wypuszczenie gniota nie spowoduje, że zarobimy, a że stracimy kasę zainwestowaną. Ale zakładając nawet, że dla kasy? Co w tym złego, jeśli Zombie się przy kręceniu dobrze bawił? ;)
@terron: "Jak podobał ci się film dziewiąte wrota? " http://www.filmweb.pl/film/Dziewi%C4%85te+wrota-1999-10682

ocenił(a) film na 4
blue_turk

Chyba nie sadzisz ze bede tu wyglaszal swoja opinie na temat filmu 1408?Po drugie gdzie nie widzisz logiki w moim zdaniu? Facet majac znane nazwisko wypuszcza jakis gniot za smieszne pieniadze. Ludzie ktorzy cenia tego rezysera i tak pojda do kin czy kupia dvd. Natomiast ja nie widze w twojej wypowiedzi logiki :
"świadome wypuszczenie gniota nie spowoduje, że zarobimy, a że stracimy kasę zainwestowaną. Ale zakładając nawet, że dla kasy? Co w tym złego, jeśli Zombie się przy kręceniu dobrze bawił? ;)" Najpierw zaprzeczasz potem hipotetycznie zakladasz ze jednak dla kasy....chciales byc mądry no ale tak zazwyczaj bywa jak sie bardzo chce...

ocenił(a) film na 7
arielos

"Chyba nie sadzisz ze bede tu wyglaszal swoja opinie na temat filmu 1408?" nie, nie sądzę. Ale nie wygłaszaj też cudzych (czy przytaczasz oceny na innych portalach - na jedno wychodzi), bo to nie sprawi, że staniesz się autorytetem ;)
"Najpierw zaprzeczasz" - bo mam odmienne zdanie.
"potem hipotetycznie zakladasz ze jednak dla kasy...." hipotetycznie jest tu kluczowym słowem, bo NAWET JEŚLI robi dla kasy, nie uważam, że robienie dla kasy oznacza, że film nie może się komuś spodobać. Tym się różnimy - ja szanuję odmienne zdania, choć wcale nie muszę ich podzielać :)
"chciales byc mądry" i mi wyszło ;)

ocenił(a) film na 9
blue_turk

No cóż - a dla mnie film genialny w swojej prostocie, ociekający bardzo charakterystycznym klimatem, a do tego naszpikowany nawiązaniami do wielu,wielu klasycznych już horrorów. A przede wszystkim jest to wspaniały hołd (w moim skromnym mniemaniu) dla kina grozy sprzed lat, a już na pewno dla wczesnego kina Dario Argento, czy majstersztyków pokroju "Wicker Mana" Pani Hardy. Rob stworzył film niełatwy w odbiorze i nietuzinkowy, ot i wszystko.

ocenił(a) film na 7
JogoPerigoso

A teraz, gdy już obejrzałam, mogę odnieść się do filmu, a nie tylko jałowych dyskusji na forum :) Film dobry. Ma niepokojący, niedookreślony, oniryczny klimat. Świetnie stworzone samo Salem – niby akcja dzieje się we współczesności, a tam czas jakby stał w miejscu. Wiedźmy z Salem są pierwotne, wulgarne i rozwiązłe, czyli takie, jakie wiedźmy naprawdę powinny być. Poza tym podoba mi się połączenie old schoolowego stylu kręcenia filmów z takimi jakby teledyskowymi obrazkami, jak te w samej końcówce – mocno podkręca klimat. I faktycznie da się doszukać trochę nawiązań, jak choćby wspomniany Argento (Trylogia trzech matek), czy Polański (Dziecko Rosemary). Film na duży plus. I jeszcze „Venus in furs” - zabił mnie ten kawałek :)

ocenił(a) film na 9
blue_turk

Lepiej bym tego nie ujął:) Minął tydzień, a ja wróciłem do Salem już cztery razy...pięknie:)

ocenił(a) film na 9
blue_turk

Zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 4
blue_turk

Ja tez szanuje zdanie innych jesli jest sensowne. Jesli oceny wystawiane przez innych sa totalnie nieobiektywne to o tym pisze. Ten film obiektywniue w moim mniemaniu zasluguje na max. 5. Jesli widze oceny wyzsze a tym bardziej 8 i 9... wybacz ale to jest dla mnie jakis niesmaczny zart. Dla naprawde horroru na poziomie to tym ludziom by tu chyba skali zabraklo. Nikt mi nie wmowi ze ten film jest filmem bardzo dobry badz tez rewelacyjnym, innym slowem nikt mi nie powie ze czarne jest biale, a biale jest czarne...

ocenił(a) film na 7
arielos

"obiektywniue w moim mniemaniu" obiektywnie, czy w Twoim mniemaniu - zdecyduj się ;)
"Ja tez szanuje zdanie innych jesli jest sensowne. " Właśnie nie szanujesz, bo z jakiej racji rościsz sobie prawo do oceniania czyichś upodobań?
"Jesli widze oceny wyzsze a tym bardziej 8 i 9... wybacz ale to jest dla mnie jakis niesmaczny zart." Moja racja jest najmojsza... To są oceny innych, dlatego właśnie nie są Twoje i dlatego się od Twoich różnią :)
"Dla naprawde horroru na poziomie" zdefiniuj horror na poziomie.
"Nikt mi nie wmowi ze ten film jest filmem bardzo dobry badz tez rewelacyjnym" nikt się nie stara, po prostu ludzie wyrażają swoje zdanie :)

ocenił(a) film na 8
arielos

Ja ci STANOWCZO ODRADZAM oglądanie horrorów a w szczególności Roba Zombie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones