Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 608 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Obu artystów bardzo lubię, ale szczerze mówiąc męczy mnie już ta ich współpraca. Niechaj się na parę lat rozstaną. Depp niechaj może w jakąś ambitniejszą produkcję może jakieś dramaty itd. A Burton mógłby raczej trochę wrócić do swoich początków Ed Wood, Edward Scissorhands. Ostatnie produkcję : Alicja, Fabryka czekolady itd oglądałem z lekkim przemęczeniem

Bartekh28

Dla mnie również staje się to pomału męczące. Pod względem warsztatu obaj są świetni, ale kiedy widzę ciągle te same twarze w filmach Burtona, zaczyna to już być nużące.

Bartekh28

dlaczego mają się rozstawać? szczerze mówiąc dla mnie byłby to KONIEC ŚWIATA! :) Nie pomyślałabym nawet o tym, żeby Depp miał zabrać się za coś ambitniejszego ,ponieważ wszystkie filmy Burtona są ambitne. Koniec. Kropka.

presage

,,Wszystkie filmy Burtona są ambitne" - z tym się nie zgodzę. ,,Planeta Małp", ,,Marsjanie Atakują", ,,Sok z Żuka" - wszystko to całkiem fajne filmy (szczególnie ten ostatni), ale nie oszukujmy się, do ambitnych nie należą. A twarz Deppa mi osobiście się już przejadła mimo, że to jeden z moich ulubionych aktorów.

MasterOfCookies

Po pierwsze - Marsjanie Atakują - tego nie widziałam,więc może źle się też wyraziłam, że WSZYSTKIE filmy Tima są ambitne, bo wszystkich jednak nie widziałam, jednakowoż dam znać jeśli film przypadnie mi do gustu bądź nie :) Co do Planety - to jest całkiem inny film, wogóle nie pasujący do pozostałych, dla mnie za mało klimatu, do którego przyzwyczaił nas Burton. Sok z żuka - przecież to jest właśnie cały on! Przedstawienie całego tego zwiariowanego świata i niektóre surrealistyczne sytuacje, życie po śmierci. To są moje klimaty. Ja to poprostu uwielbiam :) Wszystko co zaserwuje Burton - ja natychmiast kupuję. To prawda, są produkcje gorsze i lepsze (nie ukrywajmy Edward to jest MAGIA!), ale ja osobiście kocham go za te specyficze postacie, mrok na ekranie, przerysowywanie zachowań i wyolbrzymianie wielu rzeczy.
Mówisz, że Depp ci się znudził. Ja i tak tego nie zrozumiem :P haha. NIe ma to jak Johnny (i proszę,nie krytykuj mnie, bo to jest wielka miłość :P).

presage

,,Sok z Żuka" jest świetny i idealnie trafia w mój gust, ale kinem ambitnym nie jest, chociażby z tego względu, że nie ma w nim symboliki ani żadnego przesłania. A w twórczości Burtona ostatnimi laty brakuje zróżnicowania. Depp jest świetnym aktorem, ale to już się pomału robi nudne kiedy kreuje kolejne postacie dziwaków i outsiderów. W ostatnich filmach jego dziwne miny i wybałuszanie oczu mnie już trochę raziło. A zmiana obsady choćby w ,,Dużej Rybie" wyszła na dobre produkcji. Dziś też u Tima przydałaby się taka odskocznia, bo ten film to był kawał magicznego kina. :)

MasterOfCookies

Zgadzam się. Lubie Burtona, ale trzeba przyznać otwarcie że robienie ambitnych arcydzieł , to nie jego działka.

Mnie też już zaczyna trochę nużyć duet Burton-Depp

MasterOfCookies

"A w twórczości Burtona ostatnimi laty brakuje zróżnicowania." - jak to?
Wydaje mi sie, że właśnie ostatnimi laty stworzył całkiem różne dzieła. Fakt, wystepują tam - jak piszesz - dziwacy i outsiderzy, ale filmy oprawiane są w zupełnie różne ramy. Weźmy Alicję: niby bajka dla dzieci, a jednak przedstawiona w typowo burtonowski sposob, moze nawet nie do konca dla młodszych dzieci. Albo Sweeney. Krwawy musical - to całkiem cos innego u tego rezysera. Jeśli znudziły ci sie timowe motywy to poprostu ich nie ogladaj. Ja przynajmniej z niecierpliwoscia czekam na Dark shadows :) Burton taki właśnie jest. Tworzy to co lubi i niech robi to jeszcze przez wiele, wiele lat!
Z drugiej zas strony musze ci przyznac racje za Duzą rybę. Tutaj obsada sprawdzila sie idealnie :) Ja osobiscie czekam na kolejny film z Winoną.

użytkownik usunięty
Bartekh28

To jakaś choroba albo schorzenie jest. Czy Johnny Depp nie może ciągle występować w filmach o burtonowym klimacie? To tak samo jak narzekanie, że Vincent Price ciągle gra w horrorach albo Louis de Funès w komediach. Śmiesznota.

Prawda jest taka, że jak znowu zobaczycie Deppa u Burtona to nie będziecie narzekać bo dobrze wiecie, że on tu pasuje. Ale nie, lepiej narzekać...

Mnie też się ten duet nigdy nie znudzi i wręcz byłabym zawiedziona, gdyby w jakimś nie pojawił się Depp czy Helcia. Przecież to jest trójkąt doskonały : )

juljab

Dokładnie, zgodzę się z Tobą. I muzykę musi koniecznie komponować Danny Elfman. I wiem, że film będzię rewelacyjny i obejrzę go z przyjemnością. A swoją drogą, jaki jest Wasz ulubiony film Tima? Mój to "Jeździec bez głowy" i "Gnijaca Panna Młoda".

kafranka_86

o tak, zapomniałam o Danny'm : )
cóż, ciężko wybrać ulubiony film... uwielbiam Sweeney'a i TNBC :]

Bartekh28

Idąc tym torem Hopkins powinien przestać grać na parę lat, bo jest zdecydowanie za dobry i to nudzi, niech rzuci aktorstwo i zajmie się, bo ja wiem, medycyną niekonwencjonalną, Helena podobnie, niechże rzuci Burtona i zwiąże się na trochę z jakimś innym reżyserem, bo ich związek jest taaaaki męczący... z ciekawości zajrzę do Almodovara może tam też ludzi męczy jego przywiązanie do aktorów. A poważnie, Depp pracuje też bez Burtona w takich "świetnych" produkcjach jak Turysta czy Wrogowie publiczni.

Bartekh28

Jak coś jest dobre to po co to zmieniać? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones