Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 623 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Naprawde nie wiem czemu ten koles jest na trzecim miejscu. Jest tylu niesamowitych
rezyserow i geniuszy, a tutaj taki Burton na trzecim miejscu. To jest smieszne. Naprawde.
Bede szczery i przyznam, ze nie przepdadam za nim za bardzo. Chociaz zrobil 2, 3 filmy,
ktore sa dobre. Mimo, ze nie lubie tych jego takich roznych basniowych swiatow to mam do
niego respekt, ze ma wyobraznie, zeby cos takiego w ogole wymyslic. Jest dosyc
oryginalny. Nie mozna powiedziec. Ale, zeby koles byl tak wysoko ? Facet ma strasznie
duzo slabych filmie na koncie. No kurde sorry !

back2bizkit

Po pierwsze to naprawdę obchodzi cię głupi ranking? Po drugie to nie koncert życzeń. Ludzie lubią jego filmy dlatego jest wysoko.

neo_angin

haha ! No spoko ;) Szkoda tylko, ze np. na IMDB naprawde to fajniej wyglada :). Ucieszylem sie ostatnio, bo nagle wyskoczyly fajne nazwiska w pierwszej 15'tce i mialem nadzieje, ze rzeczywiscie sie fajna top liste uda zrobic. A tu taki Burton na 3 miejscu. No kurde ! Szkoda ! Nie jest to koncert zyczen. Haha :D A to, ze ludzie tak bardzo go lubia i wlasnie na takich rezyserow glosuja to swiadczy tylko o spolecznosci Filmweba. Ale nie mam Ci za zle, ze dales jemu dyche ;) O gustach sie nie rozmawia :) Pozdrawiam

P.S. Jakby tak to wygladalo to bym nic nie mowil. Swietna lista -> http://film.guardian.co.uk/features/page/0,11456,1082823,00.html
(Szkoda, ze brakuje tam bardzo duzo nie zyjacych juz rezyserow. Jest to taki fajny ranking rezyserow, ktorzy zyja :) )

back2bizkit

Ta lista Guardiana jest lipna według znawców i według mnie też (żeby nie było że uważam się za znawcę). To jest lista samych żyjących reżyserów z założenia. Stan na 2003 rok. Brak Spielberga, Polańskiego, Petera Weira i paru innych geniuszy jest nie do przyjęcia. Zważając na to że znalazły się nazwiska których nie powinno być jak:
David O. Russell - wtedy znany ze "Złota Pustyni" a teraz nakręcił bardzo dobrego "Fightera" ale nawet to za mało żeby znalazł się na tej liście
Spike Jonze - teraz to już w ogóle dobrych filmów nie robi
Gaspar Noe - Zły nie jest ale na pewno nie na taką listę.
Takashi Miike - Jest dobry ale za dużo średniaków kręci. Strasznie nierówny.
Ang Lee - Tu już subiektywnie nic specjalnego w jego kinie nie widzę. Szczególnie porównując go do reżyserów których na liście nie ma
Wachowscy - Guardian nawet nie ukrywał że za samego "Matrixa" tam są. Scotta który wyreżyserował "Łowcę Androidów" i parę innych świetnych filmów tam nie ma.
Michael Moore- No bez jaj. Co on tam robi?
To są pierwsze przykłady z brzegu które kolą w oczy. Lista słaba (nie bardzo słaba bo fajnie że Lyncha tak wyróżnili. Ogólnie wcześniej się nie spotkałem z nikim komu by ta lista przypasiła. Bardziej jest to lista trendów z 2003 roku niż poważna lista reżyserów.
Co do mojej dziesiątki dla Burtona to po prostu ubóstwiam twórców "dziwnych" filmów (Jak Burton i Lynch na przykład)

użytkownik usunięty
back2bizkit

tą listę którą podałeś to nie jest ona zbytnio obiektywna, raczej jest ona zrobiona indywidualnie według własnego widzi mi się.
Tu masz o wiele lepszy ranking, według IMDB
http://top250.info/stats/?3/2304

Sposób tworzenia tej listy też pozostawia sporo do życzenia. Trochę lepsza od tej Empire.

neo_angin

Doszlismy wiec do rezultatu, ze ani ta ani ta nie jest bardzo dobra ;)

back2bizkit

Postaram się poszukać lepszej.

back2bizkit

Bo polska to kraj, w którym na filmwebie Burton wyprzedza takich geniuszy jak Kurosawa, Leone, Scorsese i wielu wielu więcej za robienie swoich lipnych bajeczek na przemian z Johnym Deppem i Heleną Bohnam-Carter! :P

Juby_

Prawie dogoniłeś w swojej butności manypakiao7. Gratulacje. Jak nie masz nic rzeczowego do powiedzenia to lepiej nie mów.

neo_angin

z Russelem, Wachowskimi i Moorem sie zgodze z Toba. Ale reszta jest naprawde fajna. Dziwi mnie tylko to, ze skoro jestes znawca to nadal odrzucasz takich rezyserow jak
- Bela Tarr
- Wong Kar-wai
- Tsai Ming-Liang
- Aki Kaurismaki
- Paul Thomas Anderson
- Michael Haneke
- Abbas Kiarostami

Wiadomo ! Duzo tam roznych rezyserow brakuje. Zgodze sie z tym w 100%. Mi chodzi tylko o to, z jakby kilka nazwisk z tej listy u nas byla w pierwszej 20 to mialbym moze banana na twarzy i nawet bym nie pisal tego posta. Mnie po prostu naprawde dziwi ta popularnosc Burtona ! Btw, Rowniez uwielbiam dziwne surrealistyczne sprawy. Lynch jest rowniez moim Bogiem juz od 12 roku zycia. Nawet kilka lat temu spotkalem go i sie z nim zaprzyjaznilem w Gdansku na festiwalu gwiazd gdzie odbywala sie przedpremiera filmu Inland Empire. Niesamowity na luzie dziadek, ktory naprawde jest do wszystkiego pozytywnie nastawiony do wszystkiego. Kocha swoja kawe. To wlasnie na kawie go spotkalem i on zaproponowal mi usiasc z nim i rozmawialismy w hoteluprzez jakies 3 godziny, ktorym razem spalismy przez rowne 3 dni. No niesamowita inspiracja dla mnie. Co so Burtona to po prostu tak jak mowilem. Nie lubie tego jego swiata. A jestem bardzo otwarty na przerozne rzeczy. Ale na Burtona mam uczulenie. Jego filmy poznaje po pierwszym ujeciu ;) Nie wiem czemu. Mimo tego probuje ogladac jego filmy, zeby miedzy innymi sprobowac go moze polubic no i miedzyinnymi zrozumiec jego fenomen, bo po prostu jak narazie nie powiedzialbym, ze nalezy mu sie 3 miejsce ;) Pozdrawiam ! :)

P.S. Skoro jestes znawca to powinienes mnie zrozumiec dlaczego sie pluje, ze Burton jest na 3cim miejscu ;)

back2bizkit

P.S. 2 Wracajac do tak jak nazwales "dzwinych" filmow uwielbiam osobiscie Alejandra Jodorowskiego. Tez moze lubisz ? :)

back2bizkit

Napisałem tych co odrzucam reszta spoko. Bardzo ciekawe z tą kawą i Lynchem zważając na postać Agenta Coopera z "Twin Peaks". Filmy Burtona rzeczywiście od razu da się poznać od razu może z wyjątkiem "Dużej Ryby" która nie wiem czy przy okazji nie jest jego najlepszym filmem. Z dziełami tego Reżysera którego napisałeś muszę się zapoznać. Jakiś czas temu o nim czytałem gdzieś i mnie zafrapowało na jego filmy. Zauważyłem w twoich ocenach że podobał ci się "Donnie Darko". Świetny film moim zdaniem. Bardzo dobre też "Miasto Gniewu" niedocenione na tym portalu rzuciło się w oczy. Również Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
back2bizkit

1988 - Sok z żuka - 6/10
1989 - Batman - 8/10
1990 - Edward 3/10
1992 - Powrót batmana - 3/10
1996 - Marsjanie atakują - 2/10
1999 - Jeździec bez głowy - 3/10
2001 - Planeta małp - 2/10
2005 - Charlie i czekolada - 2/10
2010 - Alicja - 1/10

Jego filmów nie poowinny oglądać dzieci, bo jego filmy zostają reklamowane jako familijne, ale tak naprawdę są to horrory, które mogą uszkodzić psychikę. Mówię całkiem poważnie.

http://www.filmweb.pl/person/Johnny+Depp-29/discussion/Dorad%C5%BAcie+filmy-1270 384

Elias, przecież niedawno ci się Charlie jeszcze podobał. Jak zwykle sobie zaprzeczasz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones