Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 572 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Mam na myśli np. jaką książkę, albo jakim malarzem, czy obrazem zainspirowany film
chcielibyście zobaczyć w reżyserii tego pana.

Ja osobiście byłabym ciekawa którejś książki, nowelki, lub opowiadania Neila Gaimana w
reżyserii Tima - panowie są dosyć zbieżni.
Nie miałabym też nic przeciwko zobaczeniu "Upiora Opery" w reżyserii Burtona - mogłoby być
ciekawe, szczególnie jeśli zrobiłby coś czego nikt z tym musicalem/książką nie zrobił
wcześniej, a mianowicie - animację. Jego animacje są niezwykłe, więc myślę, że to mogłoby
być ciekawe połączenie. Ostatnio jego filmy mocno podupadają, więc skłaniałabym się
bardziej do animacji, chyba, że zabrałby się do roboty i zrobił porządny film. Już słyszę
aranżacje webberowskich piosenek by Elfman i widzę Deppa-Upiora.
Ciekawie mogłoby wyjść jakieś opowiadanie/ wiersz Edgara Allana Poe w reżyserii Burtona.
Zdecydowanie ciekawie. Coś zainspirowanego "Krukiem", "królem Morem", lub może
"Metzengerstein"?

Darkness95

Ja od kilku lat marzę sobie jakby to było, gdyby Burton wyreżyserował Harrego Pottera. Genialna książka, genialny reżyser - rzadkie połączenie.

Mery_98

mogłoby być ciekawie

Mery_98

Myślałam dokładnie o tym samym :) Z Harrego zrobiono trochę taką medialną papkę, lubię te filmy, ale bardziej przez sentyment niż walory artystyczne, są świetnie zrobione, ale to trochę mało. Burton mógłby oddać ten niezwykły, trochę ponury, bardzo baśniowy, często groteskowy klimat, a raczej ową groteskowość spotęgować, podkreślić dziwaczność postaci, atmosferę, niezwykłość magicznego świata. No i na pewno byłby to film piękny wizualnie, plastyczny ...

Farbiarka

Filmy są dobre, ale w porównaniu do książek są słabe, dlatego Burton marzyłby mi się w roli reżysera, bo jest genialny i miałby wielkie pole do popisu. :)

Farbiarka

pomyślałam dokładnie to samo, niesamowite

Mery_98

W sumie nie takie rzadkie:
''Fight club'' Palahniuk & Fincher
''Lsnienie'' King & Kubrick
''Zielona mila/Skazani na Shawshank'' King & Darabont
''Sherlock Holmes'' Doyle & Ritchie

Moglbym tak dalej...

Mery_98

W sumie nigdy wcześniej o tym nie pomyślałam, ale faktycznie, Harry Potter w reżyserii Burtona to dopiero byłoby coś! :) Z chęcią zobaczyłabym chociaż jedną część w jego wykonaniu

random_cinemalover

Chociaż znając jego to mógłby zrobić animację. W sumie fajnie by było. :D

Darkness95

Ja bym z ogromną chęcią ujrzała ekranizację mojej ulubionej książki C. Barkera "Abarat". Ta książka jest tak fantastyczna, że postacie w niej wydają się takie... dziwne, dzikie. Burton świetnie by to przedstawił, wszystkie złe charaktery, potwory tej książki, główną bohaterkę, świat Abaratu... Gdyby wszystkiemu nadał swój niezwykły styl zrobiłby z tego filmu rzecz niesamowitą. Natomiast inni reżyserzy czy czytelnicy zauważyliby w tej książce jedynie bajeczkę...

Darkness95

Coś, cokolwiek poklatkowo! Animacje Burtona są doskonałe. Coś Poe'go było by spełnieniem marzeń. Pamiętam, że kiedy byłam młodsza czytałam książkę "Kruczy dwór" i cały czas marzyłam by Burton to wyreżyserował.
Żałuję, że nie udało się zrobić Serii niefortunnych zdarzeń.
Co do filmów to zgadzam się, że Alicja i Mroczne Cienie to już nie do końca dawny Timowy styl, jednak i tak uwielbiam te filmy. Teraz czekam z niecierpliwością na Addamsów. Big Eyes też zapowiada się obiecująco.

paula_kaprys

O wlasnie ''Seria niefortunnych zdarzen'' to by mi sie marzylo w wykonaniu Burton'a.
Ja bym jeszcze zaproponowal remake ''Gesiej skorki''

Darkness95

'Wiedźmin" w jego reżyserii byłby ciekawy

nikia45

Zdecydowanie chciałabym to zobaczyć

nikia45

Właśnie miałam pisać :D

W sumie chciałabym zobaczyć "Wiedźmina" albo od niego, albo jako serial od HBO np. Po prawdzie, cokolwiek byle nie to, co wyprodukowała nasza telewizja...

Yennefer_22

Już chyba nawet fanowski film byłby lepszy, bo przynajmniej z jakimś sensem ;)

użytkownik usunięty
Darkness95

Ulice Sezamkową :p

Darkness95

Myślę, że idealnie wykreowałby klimat do "Rodziny Adamsów" .

Gangelus

To samo pomyślałam i voila - jest reżyserem nowej Rodziny Adamsów.

Binula

Szkoda tylko, że będzie to animacja. :D

Darkness95

http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201302/1360978028_dkk03u_600.jpg
Mogłoby być ciekawie :)

Darkness95

Przeczytałam tutaj, że Harre'go Pottera - zgadzam się! Do dzisiaj nie umiem przeboleć jak w filmie jest pokazany komicznie Slytherin i Voldemort -.-

Darkness95

Tim byłby reżyserem idealnym do "odczarowania" niektórych pozycji, spojrzenia na nie z przymrużeniem oka - ja np. z przyjemnością obejrzałabym w jego wykonaniu adaptację jednej z klasyk angielskiej literatury kobiecej (mp. "Wichrowe Wzgórza"/ "Rozważna i Romantyczna"), Mógłby wyjść z tego bardzo interesujący "twór" okraszony tym wszystkim co w reżyserstwie Burtona najlepsze.

Darkness95

Edgar Allan Poe, zdecydowanie. Powrót do środków. I najlepiej animacja poklatkowa.

Darkness95

Królewnę śnieżkę, trochę pozmienianą oczywiście.

Darkness95

harry potter
dziadek do orzechów, ogólnie coś z nurtu romantyzmu, może Poe albo Hoffman

Darkness95

albo coś baśniowego, jak Pinokio, jakaś baśń braci Grimm

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones