Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 608 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Witam!
Temat mojej prezentacji maturalnej brzmi - "Filmy Tima Burtona jako współczesne dzieła romantyczne. Odnieś się do motywów i tekstów literackich epoki." Zastanawiam się na 2 filmami najbardziej pasującymi do tematu. Wybrałam póki co Sweeney'a Todd'a i Edwarda Nożycorękiego jednak nie do końca wiem, czy mój wybór jest słuszny :> Dodatkowo książki, które będą pasowały do tych postaci. Proszę zatem o pomoc i z góry dziękuję!

hotgossip

Przede wszystkim powinien się tu znaleźć film "Gnijąca Panna Młoda", miłość pokonuję śmierć, można użyć tu nawet banalnego Mickiewicza wiersz "Romantyczność".

ulterior_dreamer

popieram. też od razu pomyślałam o Gnijącej Pannie Młodej.
Śliczny film . ♥

użytkownik usunięty
ulterior_dreamer

Ch*jowy film, ale masz rację. Gnijąca Panna Młoda powinna się znaleźć na bank.

hotgossip

jak dla mnie w Sweeney'u "romantyzm" ukazany w tym w filmie to bardziej obraz:
a) obsesji na punkcie Todd'a (chodzi o pani Lovett)
b) "miłości" Todd'a do jego żony, która i tak jest zagłuszona rządzą zemsty

Co do Edwarda i Panny Młodej to zgadzam się w 100%

hotgossip

Super temat! :) Popieram poprzedników "Gnijąca Panna Młoda" jak najbardziej. Miłość, miłość.Mickiewicz tu będzie niezły. Co do drugiego filmu to chyba lepszy będzie Edward Nożycoręki. Smutek, wyobcowanie, niezrozumienie. Nasuwa mi się Norwid i Słowacki. Cokolwiek trochę to banalne przykłady poetów ale piękne i pasują. Poszukaj troszkę i poczytaj o poetach romantycznych. Może znajdziesz jakiś mniej znany wiersz-perłę.

Hektor_

Ja tylko powiem że ci zazdroszczę ;) Za Burtonem zbytnio nie szaleję, ale i tak temat o niebo lepszy od tych, które ja miałem do wyboru w swoim czasie ;)

hotgossip

Vincent. koniecznie :) to tylko krótkometrażówka, ale zawarte są odniesienia do Edgara Allana Poe, przedstawiciela romantyzmu w literaturze amerykańskiej

hotgossip

fajny temat :) Edward Nożycoręki to strzał w dziesiątkę w tym temacie :) Gnijąca Panna Młoda też się bardzo nadaje :) ale musisz miec chyba co najmniej trzy filmy prawda?
A do czego by się odnieść hmm Adam Mickiewicz pisał swego czasu wiersze romantyczne, niestety nie podam Ci tytułów.....chociaż może by tak ballada "Świtezianka"? w tej chyba akurat było cos o miłości martwej dziewczyny. o, to i "Dziady" mogą być. "Dziady" to zapewne nawet ulubioną lekturą Burtona by były, gdyby był Polakiem :D jeśli odnosić się do tekstów romantycznych to generalnie znienawidzony przez wszystkich Walter też na pewno się nadaje na wyobcowanego kochanka.

hotgossip

Hej, mam ten sam temat prezentacji maturalnej. Czy mogłabyś mi ją wysłać na maila,żebym mogła ją przeczyać? Przyznam szczerze że nie mam pomysłu na tę pracę

izabela714

Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy to mogę podesłać swoje materiały do tego tematu : )

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
izabela714

Nie masz pomysłu na tę pracę, to po kiego wzięłaś ten temat eh

hotgossip

Dziwne, że nikt nie wspomniał o "Jeźdźcu bez głowy", który jest chyba najbardziej romantycznym filmem Burtona.

hotgossip

Sleepy Hollow- szkiełko i oko a intuicja, wyobraźnia, nadprzyrodzone zjawiska- Mickiewicz ''Romantyczność''

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones