Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 608 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Zdecydowanie jego najlepszym filmem jest dla mnie Batman.
Cudowny i znakomity film.
Edward też jest niezły.

tomekd

Mój ulubiony to "Sok Z Żuka" :P jest GENIALNY!

Enid

A ja uwielbiam "Jeźdźca bez głowy".
Pozdrawiam!!

użytkownik usunięty
La_Reine_Margot

za scenografie: nightmare before christmas. genialne :::))

"Edward Nozycoreki", "duza Ryba"
moim skromnym zdaniem te dwa filmy sa chyba najlepsze z Burtonowskich
choc dla mnie kazdy jego film jest swietny :)

tomekd

Najlepszy film Burtona to "Edward Nożycoręki". Później "Sok z żuka".

tomekd

Wszystkie filmy Burtona, które widziałem, były niezwykłe. Ale to "Big Fish" zrobił na mnie największe wrażenie.

tomekd

W każdym filmie Tima jest coś wpaniałego:
Edward Nożycoręki- tego filmu się nie ogląda, ten film się przeżywa
Ed Wood- film-pomnik
Duża Ryba- poważny temat w Burtonowskiej otoczce
Miasteczko Halloween- nie reżyserowany przez Burtona, ale jest jego głównym twórcą. Jedna z lepszych animacji, którą widziałam.
Batman i Powrót Batmana- to moje dzieciństwo
Sok z Żuka- przede wszystkim rola Keatona
Jeździec bez głowy- jak już gdzieś wcześniej wspomniałam: świetny film przygodowy
Marsjanie atakuja- wiem, czemu wszyscy zjeżdżają ten film. Dla mnie jest o wiele lepszy od "Armagedonów", "Czerwonych planet" czy "Misji na Marsa"....
Vincent- bardzo klimatyczna krótkometrażówka
Frankenweenie- familijna wersja "Frankensteina" z pieskiem w roli głównej

nie potrafię ocenić "Planety małp", bo oglądałam bardzo dawno, a w tamtych czasach podobał mi się każdy film :]....

Tender_L

Skleroza, jeszcze oglądałam "Pee-Wee' Big Adventure". Otóż z wierzchu wygląda jak zwykła komedyjka, ale tak nie jest. Tutaj też przejawia się Burtonowski humor- jak choćby postać Large Marge. No i tutaj jest początek współpracy dwóch wielkich ludzi kina (Burtona i Elfmana, kurcze, to już 20 lat! :)

tomekd

Mnie sie najbardziej podobal Big Fish. Byl cudownie poetycki, intrygujacy i stylowy, choc moze troszke przesadzony i przeslodzony. Jednak mial bardzo wazna tematyke i przeslanie podane w dobry, nienachalny sposob, a wszystko to bylo doprawione surrealistycznym poczuciem humoru. No i ten napadajacy na bank Steve Buscemi:D

zedisdeadbaby

CZYLI WSZYSCY JESTESMY ZGODNI- BEATLE JUCE JEST NAJLEPSZYM FILMEM BURTONA:)
I NIECH TAK ZOSTANIE
POZDRO

tomekd

Wszystkich dzieł Tima Burtona nie udało mi się jeszcze zobaczyć. Jak do tej pory najlepszy jest "Edward Nożycoręki", "Jeździec bez głowy", a nawet "Sok z żuka" i jeszcze "Batman" :D Przepraszam, wszystkie jego filmy są doskonałe, nie potrafię wybrać jednego.

Pozdrawiam fanów reżysera :]

tomekd

No a teraz szanowni państwo to nic nie da się zrobić tylko czas pokłonić się
Gnijącej Pannie Młodej bo to ona właśnie trzyma w skostniałej dłoni puchar zwycięzcy :)

tomekd

Naturalnie cała twórczość Burtona to jedno wielkie arcydzieło (podobno tylko planeta małp byla klapą - dlatego też nie zamierzam jej oglądać;p), ale jest dla mnie coś, co wybija się ponad wszystkie inne dzieła - Miasteczko Halloween. Naprawdę, jeden z najbardziej magicznych filmów (niby to animacja, ale kto tam zwraca na to uwagę;p) jakie w życiu widziałem.

Pijany_Aniol

"Big Fish" i "Jeździec bez głowy" bija wszytskiena filmy na głowe:];];]

tomekd

Nie oglądałam wszystkich jego filmów, ale z dotychczasowych to najlepsze dla mnie było NBC i Ed Wood (hehe, drugi film Tima z Johnnym Deppem, oh :p). A krótkometrażówki? Oczywiście Vincent. No i Frankeweenie.

tomekd

najlepsza jest planeta małp, żaden jeszcze film tak mnie nie wkręcił po weedzie:)

doggD_iL_

Hohho, ciekawa opinia, jednak ja nie potrzebuję dragów, by czuć się tak samo jak podczas oglądania "Nightmare before Christmas"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones