Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 608 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Którzy reżyserzy powinni być przed nim w rankingu (proszę o konkretne nazwiska).

polneri

Martin Scorsese, Ridley Scott, David Fincher, Roman Polański, Darren Aronofsky, Clint Eastwood, Joel i Ehan Coen, Robert Zemeckis, Danny Boyle, Christopher Nolan, Ron Howard, Michael Mann, Steven Spielberg i wielu innych :)

użytkownik usunięty
polneri

tylu ich jest że nawet nie ma seansu wymienić

polneri

A ja uważam, że TB zasłużył sobie na to miejsce. Dlaczego ? Dlatego, że kiedy oglądam jakiś jego film, to już po samym początku jestem w stanie poznać, że to jego (uprzedzam pytanie - NIE, nie z powodu Deppa/Carter/Elfmana ;)), co w przypadku żadnego innego reżysera mi się nie zdarzyło. Nie wiem co w nim jest, ale to coś warte jest miejsca, mimo że (jak każdy reżyser) ma lepsze i gorsze filmy. Gdyby istniały dwa pierwsze miejsca, na drugim mógłby być tylko Aronofsky. Spielberg... ? Hmm... po zachwalaniach spodziewałam się zbyt wiele, a dostałam zbyt mało.

polneri

Kurosawa, Bergman, Tarkovsky, Kubrick.

polneri

Trochę by ich obiektywnie było, ale na pewno nie byłoby wśród nich Nolana za którym szalejecie. Subiektywnie Burton jest ponad wszystkimi :). No może Fincher lub P.T Anderson są bardzo blisko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones