Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 610 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Tim jak bardzo cię lubie, i twoje bajki jak mi się podobają to daje ci jeden do puki nie wylecisz poza pierwszą dziesiątke, bo tam jest twoje miejsce, poza podium, poza panteonem najwybitniejszych reżyserów ...

mieszkoxxx

Widzę, że znowu zaczyna się jedynkowanie. Naprawdę macie już jakąś paranoję na punkcie tego rankingu.

MasterOfCookies

lubię gościa, wiele filmów z jego mam w ulubionych, ostatnią produkcję zrobił fatalną .. no ale nie w tym sęk, po prostu Polański który jest wybitnym reżyserem i twórcą zajmuje jakieś nędzną pozycję, a ten pan który robi ostatnio przee komercję zajemuje szczyt, nie zgadzam sie na to i w ramach manifestu obniżam i mam nadzieje inni pójdą za moim przykładem. Polański robi filmy jak teatr - Burton robi cyrk, jest różnica klasy między nimi, co jak co ale polaczki to sk***ysyny zawistne, zamiast się cieszyć że mamy taki brylant to oni plują. Dlatego pała dla Burtona, ...

mieszkoxxx

Uspokój się, bo ci jeszcze żyłka pęknie.
Co wy macie z tym rankingiem? Nie macie życia prywatnego, że jakiś głupi, internetowy ranking wywołuje w was takie złe emocje? Wasze zachowanie nie jest normalne!

mieszkoxxx

Polański 10/10
Burton 5/10
Nie daje mu jeden bo to i tak nic nie da, nastolatki rządzą rankingiem

mieszkoxxx

"ale polaczki to sk***ysyny zawistne, zamiast się cieszyć że mamy taki brylant to oni plują. Dlatego pała dla Burtona, ..." - zaiste, powalający argument. Dam Burtonowi jedynkę, bo Polacy nie doceniają Polańskiego. Aha. A mnie wkurza sąsiadka zza ściany, dlatego ukręciłam kotu kark.

Rozumiem, że 176 reżyserom przed Polańskim również postawiłeś jedynkę? I z ciekawości dlaczego wybór, żeby ukarać Polaków za brak gustu i zawiść padł akurat na Burtona, skoro ich filmów chociaż nie da się porównać? Wymyśliłbyś reżysera o podobnym stylu co Polańskim, ale z lepszą pozycją, byłoby to odrobinę logiczniejsze. A teraz wybacz, idę wyłączyć światło w kuchni, bo wieje.

mieszkoxxx

Polański miał kilka dobrych produkcji. Rodak rodakiem, a talent talentem. Dla mnie Polański stoi niżej i tyle - nic nowego, nic oryginalnego, jeden z wielu.

PS: Jakby Cię jakiś koneser sztuki usłyszał "...od prawdziwej sztuki... ...Polański" to by Cię zabił śmiechem. Ale oczywiście jaki odbiorca taka SZTUKA :) Gwarantuję Ci, że na portalu poświęconemu prawdziwej sztuce, gdzie oceniałoby się PRAWDZIWĄ SZTUKĘ w TOP 10 nie znalazłby się żaden reżyser z tego portalu z TOP 500. Problem w tym, że poważny portal poświęcony PRAWDZIWEJ SZTUCE nigdy nie powstanie w takiej formie jak filmweb, gdzie dzieci przeżywają, że ktoś jest za nisko albo za wysoko w TOP10, twierdząc że póki podoba się zbyt wielu ludziom to mi się nie będzie podobać...

MasterOfCookies

Może i paranoję, ale cholernie mnie wkurza, że NAPRAWDĘ dobrzy reżyserzy są niedoceniani. Albo inaczej, raczej mało komu chce się wysilić i spróbować obejrzeć coś ambitniejszego niż bajki, gdzie główną rolę gra ten wspaniały deep

paula12esp

To że Burton tworzy bajki, nie ujmuje mu wcale umiejętności reżyserskich. Czy dobrzy reżyserzy to tylko tacy, którzy tworzą ambitne kino?

MasterOfCookies

raczej wymagałabym więcej niż kręcenie filmów na jedno kopyto od kogoś kto jest ponoć najlepszym reżyserem na świecie

paula12esp

Zdecydowanie NIE jest, ale ciężko jest jednoznacznie określić kto zasłużył na to miano. No i nie zgodzę się, że Burton kręci filmy na ,,jedno kopyto". Jego twórczość akurat jest bardzo różnorodna i mimo, że jego filmy rozpoznawalne są przez charakterystyczny gotycki styl wizualizacji, to bardzo łatwo można znaleźć w jego filmografii skrajnie różne produkcje.

MasterOfCookies

Obejrzałam kilka jego filmów i jak dla mnie wszystkie są fantastycznie nieprawdopodobne. Inny wydał mi się jedynie "marsjanie atakują", bo choć równie fantastycznie nieprawdopodobny to z typowymi komediowymi gagami. No i nareszcie z trochę inną obsadą

paula12esp

W takim razie skąd ocena 4/10? Trochę to niekonsekwentne z Twojej strony. A ,,Marsjanie Atakują" to świetna czarna komedia z ogromnym dystansem, w której kicz napędza cały film.

MasterOfCookies

to prawda, akurat ten film przypadł mi do gustu, przede wszystkim świetne "słabe" efekty specjalne(marsjanie wyglądający jak plastikowe kukły) ale inne już nie stąd to 4

paula12esp

No, cóż są gusta i guściki. Ja akurat lubię filmy Tima i nie jestem w stanie rozumieć celowego zaniżania oceny i wielokrotnego zakładania prowokujących tematów ze strony innych użytkowników.

mieszkoxxx

Popieram Cię w 100%

mieszkoxxx

Popieram, obejrzałem 9 tytułów Burtona, a średnia wynosi poniżej 4.
To jest najlepszy reżyser świata?

Vaylander

U mnie jeszcze mniej. U Polańskiego na 9 obejrzanych filmów średnia ponad 8.

Vaylander

U Burtona:
obejrzałem 17 tytułów
średnia 8,2
w ulubionych 8

Vaylander

Polański:
obejrzałem: 7 tytułów
średnia 7,4

mieszkoxxx

a ja obejrzalam 10 filmow burtona i średnia wynosi 8,8 . wydaje mi sie ze to ze tak cenisz polanskiego i jego tworczosc nie powinno sprawiac ze niesprawiedzliwie i przeciwko swojej opinii oceniasz burtona. sam powiedziałes ze lubisz filmy burtona i ze masz nawet kilka w ulubionych wiec to (bez urazy) troche głupie zeby obnizac oceny tylko dlatego ze ci sie nie podoba jego pozycja w jakims rankingu. taka jest moja opinia.

l3titbe

Burtonowi dałem 1 ale dodam go do ulubionych :)

mieszkoxxx

Obaj 10/10. Byle żeby idol dzieciarni Nolan nie wyprzedził bo wtedy zastosuję twoją taktykę xD

neo_angin

Dla frustratów zaznaczę że to był żart.

mieszkoxxx

Mało istotne jaki ranking , ten na tej stronie to taki tylko dla nas prywatny :) , a nie jakiś światowy wskaźnik tego co dobre.

mieszkoxxx

Nie wiem co Wy wszyscy macie z tym rankingiem. Osobiście ja mam go głęboko i nie przejmuję się nim. Co do Burtona - właśnie jego pomysły to sztuka. Może jest komercyjny, ale na pewno oryginalny.

użytkownik usunięty
mieszkoxxx

tu jest dużo lepszy

http://top250.info/stats/?3/2432

Ten jest lepszy bo brak głosów nastolatków i nastolatek, a zdanie prawdziwych znawców kina:

http://digitaldreamdoor.com/pages/movie-pages/movie_directors.html

Brak popcornowego Nolana jest największym plusem :)

użytkownik usunięty
neo_angin

Last Updated: 02-06-07
i wszystko jasne

a popkornowe kino to jest Burton: Alicja, Jeździec itp. Nolan to wyższa klasa intelektualna

Odpowiedziałeś już La_pier na forum P.T Andersona? Nieźle cię tam zeszmacił. Nolan i klasa intelektualna? Dobrze został nazwany artykuł o Nolanie na fw: "Dać się oszukać". Niestety ci mniej rozgarnięci udają że widzą więcej niż gdzieś jest :)

użytkownik usunięty
neo_angin

polecam artykuł dotyczący Memento i wszystkie problemy filozoficzne poruszane w tym filmie
http://libarts.wsu.edu/philo/faculty-staff/campbell/McKenna.Memento.pdf

Nie chodziło mi o "Memento", a o te jego akcyjniaki. Dzieci dopisują do nich jakąś ideologię.

użytkownik usunięty
neo_angin

nie przypominam sobie aby Nolan zrobił jakiegoś akcyjniaka

"Incepcja" i Batmany to filmy akcji którym ludzie dopisują jakieś ambitne treści.

użytkownik usunięty
neo_angin

nazwanie ich filami akcji jest zbyt powierzchowne
http://www.film.org.pl/prace/christopher_nolan_powstaje.html - wszystkie filmy Nolana i zawarta w nich treść. możliwe spojlery

Odpowiesz wreszcie na tym forum Andersona czy po prostu się boisz kolejnej miażdżącej riposty La_pier? Nie interesują mnie jakieś dopisywane ideologie. Do wszystkiego da się je dopisać, a człowiek inteligentny jest sam w stanie rozumować.

użytkownik usunięty
neo_angin

Już dawno to zrobiłem, Riposty? raczej Bzdury. z resztą gość jest strasznie nadętym hejterem Nolana
to w takim razie filmy Bergmana nic nie są warte, bo do wszystkiego da się dopisać ideologie.

Się przekonamy bo jeszcze nie miałem okazji żadnego oglądnąć. Nie wiem czy nadętym, ale mimo tego że Nolana lubię to niestety z niektórymi jego wypowiedziami muszę się zgodzić i nie rozumiem ogólnego pałowania się nad jego "głeboką" twórczością. Dla mnie to rozrywka, ale nic ponadto.

użytkownik usunięty
neo_angin

ale tu nie podchodzi o to czy je ogladałeś czy nie, bo skoro twierdzisz że do każdego filmu można dopisać ideologie to po co oglądać Bergmana?
no właśnie widzisz, dla ciebie rozrywka a dla widza bardziej wymagającego coś więcej

"ale tu nie podchodzi o to czy je ogladałeś czy nie, bo skoro twierdzisz że do każdego filmu można dopisać ideologie to po co oglądać Bergmana?"

Po to żeby stwierdzić czy ta głębia tam jest.

"no właśnie widzisz, dla ciebie rozrywka a dla widza bardziej wymagającego coś więcej"

Raczej właśnie filmy Nolana są czymś więcej dla niewymagającego widza. Kolejny wspaniały cytat który muszę zapisać bo kipi twoją głupotą

użytkownik usunięty
neo_angin

to ja ce uprzedzę i odpowiem że jest, tyle ze cóż z tego jak forma nieciekawa

tak sobie tłumacz, pewnie te wszystkie materiały które podałem opublikował niewymagający widz. bahahaha

Forma nie musi się kłaniać widzowi żeby mnie zaciekawić.

neo_angin

brawo x2 ;)

użytkownik usunięty
neo_angin

popieram

neo_angin

brawo. ten ranking co dales dobry

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

no bo Hitch na #1

mieszkoxxx

jego miejsce jest poza setką, jak się zdenerwuję, to wypiszę tu stu lepszych, a potem może stu kolejnych...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones