Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 608 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Myslicie ze Burton ma jakies dziwne kontakty z ojcem? Spojrzcie tylko na jego filmy: Edward nożycoreki, Sleepy Hollow, Charlie i fabryka czekolady - w kazdym z tych filmow na poczynania bohatera (granego przez Johnego Deppa) wplywaja jego nienajlepsze kontakty z ojcem. Myslicie ze przeklada sie to jakos na zycie prywatne Burtona?

amy_5

Filmy nie wpływają na jego życie, raczej życie na filmy.
Tak, to prawda, że Burton miał dziwne kontakty z rodzicami. Miał, bo oboje zmarli niedługo przez realizacją "Dużej ryby" W związku z jego relacjami z ojcem to jest najbardziej osobisty film Tima. Można powiedzieć, że Tim i jego rodzice nie pasowali do siebie. Pomniejszyli mu okno w pokoju. Natomiast sam wyprawiał takie rzeczy, że państwo B nie mogli nad nim zapanować, aż wyprowadzili go do babci. Więcej powiedzieć nie mogę, bo muszę kiedyś przeczytać autobiografię Burtona, gdzie jest wszystko dokładnie opisane.
Warto obejrzeć krótkometrażówkę Burtona pt "Vincent", która też jest wyraźnie stworzona pod presją dzieciństwa.
Pozdrawiam

Tender_L

Tak, oglądalam Vincenta i odniosłam takie same wrażenie ;)
Ktoś może więcej może powiedzieć o Burtonie bardzo mnie to ciekawi bo prowadze o nim bloga http://tearstoshed.blog.onet.pl [tearstoshed.blog.onet.p ...] zapraszam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones