Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 611 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

mój ulubiony reżyser ;)) Usłyszałam go po raz pierwszy po obejrzeniu jednego z moich ulubionych filmów - "Edward Nożycoręki". A potem totalnie zaskoczył mnie fakt, że to on reżyserował "Planetę Małp", kolejny ulubiony film. Nie mogłam nie poznać jeszcze bliżej twórczości pana Burtona. wielbiam go. te mroczne, gotyckie klimaty... A Wy ? Jakie najbardziej lubicie filmy w jego reżyserii ? ;)

użytkownik usunięty
isobel

Planeta Małp? Oryginalny wybór. Mój numer 1 to Duża Ryba, a za nią Miasteczko Halloween, Żukosoczek, Batmany i Vincent z ocenami 10/10. Jedynie Alicja mi nie podpadła ale dało się ją obejrzeć.

Tak samo, Burton to mój ulubiony reżyser. Uwielbiam jego styl, już nie mówiąc o tym, że Carter i Depp to moim zdaniem świetny duet. Vincent, Sok z żuka, Miasteczko Halloween, Sweeney Todd no i oczywiście Edward Nożycoręki :) Pierwsza część Batmana też bardzo mi się podobała. Chyba łatwiej byłoby napisać co mi się nie podobało, a cóż jak do tej pory były to tegoroczne Mroczne Cienie.. Przytoczyłabym frazę co za dużo to niezdrowo, chociaż scenografia była fenomenalna.

Nie wiem jak wy, ale ja jestem dużą fanką Rodziny Adamsów, i po tym jak 2 i 3 część tego filmu zostały skopane moim zdaniem bardzo wyczekuję odsłony tego filmu w reżyserii Burtona, mam nadzieję, że się nie zawiodę ;) Jeszcze tylko dwa lata :D

isobel

Według mnie Burton powinien zabra sie za robienie parodii filmów bo w tym by był najlepszy .A szczerze nie przepadam za nim bo przez jego filmy o batmanie przez wszystkie lata że filmy o bohaterze z gotham to shit i dobiero po obejrzeniu nolanowskich filmów o batmanie zauważyłem jaka to ciekawa postac która przez nolana została świetnie wykorzystana.Opowieści o batmanie zrobione przez nolana to moja ulubiona trylogai

użytkownik usunięty
przekre97

Batmany Burtona miały przede wszystkim ukazać wrogów Batmana a jego samego pozostawić w cieniu. Burton lepiej pokazał psychikę bohaterów i ogólnie lepiej nakręcił swoje filmy. Jego Batmany to majstersztyki.

Lubię jego konwencję - mroczną, halloweenową, gotycką, pełną fantastyki i grozy. Jego filmy mają wyraźne cechy wspólne. Burton to bardzo charakterystyczny reżyser, którego nie sposób pomylić z innym.

Według mnie batmany burtona to komedie.A batmany nolana cały czas trzymały w napięciu .

przekre97

Bo faktycznie w pewnym sensie można je uznać za komedie (elementy komediowe są). A na pewno wiele elementów, w tym postaci, jest przerysowanych, często groteskowych. Nolan starał się to wszystko urealnić, zarówno gadżety Batmana jak i psychikę bohaterów, a więc wyszła poważniejsza wersja od tych Burtona. Osobiście wolę wersję Burtona. Nie wiem, jak to do końca wyjaśnić, ale łatwiej mi uwierzyć w bajkowe, groteskowe Gotham z jego niezwykłymi mieszkańcami niż w wielkie współczesne miasto, w którym po nocach lata człowiek, który przebiera się w strój nietoperza. Co do samej postaci Batmana i Bruce'a Wayne'a to, pomimo tego że uwielbiam Christiana jako aktora, tym razem wolę Keatona jako Człowieka - Nietoperza; otaczała go pewna aura tajemnicy, której trochę brakowało Bale'owi.

isobel

Ja najbardziej lubię Batmany, potem jest Edward Nożycoręki, a potem chyba Duża ryba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones