PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38336}

Od szeptu w krzyk

The Offspring
6,0 518
ocen
6,0 10 1 518
Od szeptu w krzyk
powrót do forum filmu Od szeptu w krzyk

7/10

ocenił(a) film na 7

Niezły zbór nowelek, trzyma poziom. Choć tą zdecydowanie wysuwającą się na pierwszy plan historią jest ta druga, której klimat pokochać powinien każdy fan kina grozy. Opowiada ona o człowieku, który po mafijnych porachunkach znajduje schronienie u potężnej postury gościa znającego sekret nieśmiertelności. Wszystko to jest okraszone znakomitym, gęstym klimatem, szczególnie kiedy akcja dzieje się w mroku oraz przerażającym zakończeniem. Niby prosta historia, ale jakże miło się ją ogląda! Pierwsza nowelka również ma fajną, dziwną atmosferę i bardzo podejrzanego głównego bohatera (dobra gra aktorska Clu Gulagera), ale zakończenie trochę rozczarowuje. Trzecia historyjka, chyba najkrótsza, ma jeszcze prostszą fabułę, pozbawioną zwrotów akcji i ciekawszych pomysłów. Dla mnie najmniej ambitna część tego filmu, mimo bardzo efektownej, intensywnej sceny z "przekłuwaniem" głównego bohatera i pryskającą krwią na wszystkie strony. Ostatnia, czwarta nowela jest chyba drugą najlepszą w tym zbiorze. Przypomina trochę, zarówno motywem jak i klimatem, "Dzieci Kukurydzy". Osadzone to wszystko w wojennym klimacie i całkiem smakowite. Tak więc podsumowując, jest to jeden z ciekawszych zbiorów nowel filmowych z gatunku horror, jakie wyszły w tamtych latach, ale to jednak nie ten poziom co chociażby klasyczne "Tales From The Crypt". Dodatkowy smaczek w postaci Vincenta Price'a! Moja ocena: 7/10.

ocenił(a) film na 7
Shady_Yo

Według mnie też druga historyjka najlepsza. Zaraz potem na równi secesyjna wersja "dzieci kukurydzy" oraz facet który zabił koleżankę z pracy a potem uprawiał z nią seks. Najgorsza chyba o panu z cyrku, choć zakończenie (żywa poduszka na igły) nawet niezłe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones